מיזם סעיף 12 – שירות חדשני לאנשים עם מוגבלות- מידע והרשמה

“כשמינו לי אפוטרופוס לא באמת חשבו על המחיר שאשלם על אובדן החירות. אין מאושר ממני שהצלחתי לבטל את המינוי ולהסתפק בתמיכה.” (יאיר, אדם עם מוגבלות נפשית)   –  מיזם סעיף 12 […]

כשמינו לי אפוטרופוס לא באמת חשבו על המחיר שאשלם על אובדן החירות. אין מאושר ממני שהצלחתי לבטל את המינוי ולהסתפק בתמיכה.” (יאיר, אדם עם מוגבלות נפשית)

  – 

מיזם סעיף 12 של ארגון בזכות מזמין אתכם להשתתף בפיילוט הירושלמי הראשון מסוגו בישראל ולקבל בחינם שירות ‘תמיכה בקבלת החלטות’ כחלופה לאפוטרופסות.

רקע

ברחבי העולם גוברת ההכרה בכך שאפוטרופסות היא כלי בעייתי אשר כולל הגבלה של זכויות אדם וכן פגיעה בדימוי העצמי וביכולות של האדם. על כן במדינות רבות הולך וגבר השימוש בכלים של תמיכה, ליווי, סיוע וייעוץ כחלופה לאפוטרופסות. באמצעות תפירת חליפת הגנה אישית  ומתן תמיכה בקבלת החלטות עוד ועוד אנשים עם מוגבלות שכלית, נפשית, שיתוק מוחין, פגיעות ראש, אוטיזם ועוד מצליחים לחזק את עצמאותם ואת בטחונם בעצמם (לצפייה בהרצאה על אפוטרופסות ותמיכה בקבלת החלטות).

מה זה מיזם – סעיף 12

מיזם סעיף 12 הנו פיילוט שיתקיים באיזור ירושלים והוא בשיתוף אגף הרווחה של עיריית ירושלים, בית איזי שפירא וארגונים נוספים. המיזם מיועד לאנשים אשר נמצאים תחת אפוטרופסות אשר מבקשים לפתח את העצמאות שלהם באמצעות תמיכה. השירות כולל ליווי אישי במשך שנה של ‘תומך החלטה’ אשר עובר הכשרה ייחודית בנושא. הפיילוט כולל ייעוץ פיננסי ומשפטי אשר ניתנים במהלך השנה. לקריאת פרטים נוספים על המיזם.

 ראיונות קבלה – יולי-אוגוסט 2014 ; מועד תחילת המיזם – ספטמבר 2014.

מספר מקומות מוגבל.

לקבלת פרטים נוספים או לתיאום מפגש היכרות:

יקירה אברך/ yakira@bizchut.org.il/ 0544763199