מזרח ירושלים

פרויקט מזרח ירושלים של בזכות נולד בשנת 2010 והוא פרויקט משותף לבזכות , קרן דיאקוניה, ארגון הנכים NAD, בית הספר והמרכז השיקומי אמירה בסמה והאיחוד האירופי. פרויקט יחודי זה פועל במספר מישורים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם כל סוגי המוגבלות החיים בירושלים המזרחית.

הפרויקט נותן סיוע פרטני לפניות הציבור; פועל להעלאת מודעות תושבי מזרח ירושלים לזכויותיהם על פי החקיקה הישראלית; מפיץ מידע באמצעות זכותונים בשפה הערבית המופצים בציבור; ופועל בקרב הקהילה ואנשי המקצוע על מנת לעודד  סנגור עצמי של אנשים עם מוגבלויות ומשפחותיהם, ועל מנת להנחיל ידע ומומחיות בדבר זכויות הקהילה.

בין הישגי הפרויקט:  הגדלת מצבת החניות לנכים במרכז העיר המזרחית (רח’ סאלח א-דין), הקמת וליווי התאחדות ועדי הורים של בתי הספר לחינוך מיוחד והורים לילדים המשולבים בבתי הספר האחרים, עריכת סקר ראשון מסוגו בקרב 200 אנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם במזרח העיר בנושא נגישות לזכויות ולמידע בתחומי הדיור, התעסוקה, הבריאות, החינוך והנגישות, עריכת השתלמוי tות לכלל העובדים הסוציאלים במזרח  העיר לרבות השתלמות יחודית בתחום בריאות הנפש ועוד.

את הפרויקט מנהל סאמר בדוי samer@bizchut.org.il  ולצידו עובד רכז פעילות השטח דאוד עליאן daud@bizchut.org.il. לפניות הציבור ולמתעניינים ניתן לפנות לטלפון שמספרו:   054-7407453